Anasayfa » Blog » En İyi 5 Hint Filmi (Bollywood)

En İyi 5 Hint Filmi (Bollywood)

  Hint filmleri, dünya çapında izlemektedir. Ülkemizde ise yoğun ilgi görmektedir. Binlerce Hint filmi olmasına rağmen 5 tanesi, büyük beğeni toplamış ve ödüller almıştır.

  Dangal (2016)

  Konusu: Olimpiyat atletinin hayatını ve verdiği mücadeleyi konu alır. Bu sporcunun ismi, Geeta Phogat’tır. Babası, güreşçidir. Çocuklarının da bu sporla ilgilenmesini ister. Ancak kızlarından biri, bunu istemez. Geeta ise isteklidir.

  Vizyon Tarihi: 23 Aralık 2016

  IMBD Puanı: 8,4

  Türü: Aksiyon ve Dram

  Süresi: 2 saat 41 dakika

  3 Idiots (2009)

  Konusu: Rancho, zekası parlak olduğu için kısa sürede fark edilip zengin bir aile tarafından bakılmıştır. Kendi çocukları bu kadar zeki olmadıkları için Rancho, çocukları adına okur. Mühendislik kazanan Rancho, davranışları ve hayata bakış açısıyla dikkat çeker. Farhan ve Rahu ile yakın arkadaşlık kurar. Eğitim sistemini eleştirir.

  Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2009

  IMBD Puanı: 8,4

  Türü: Romantik ve Komedi

  Süresi: 2 saat 51 dakika

  The Quenn (2013)

  Konusu: Rani, sevgilisine bağlıdır. Kısa sürede nişanlanırlar. Ancak evlilik tarihi yaklaştığında sevgilisi tarafından terk edilir. Büyük bunalıma girer ve hayata küser. Toparlanmak için Paris’e gitmeye karar verir. Paris’te Rani’yi harika bir hayat bekliyordur. Eski sevgilisi ise büyük pişmanlık duyar.

  Vizyon Tarihi: 2013

  IMBD Puanı: 8,2

  Türü: Dram ve Komedi

  Süresi: 2 saat 26 dakika

  Taare Zameen Par (2007)

  Konusu: Yerdeki Yıldızlar, anlamına gelir. Her Çocuk Özeldir, olarak da bilinir. Ishaan, dikleksi hastasıdır. Öğrenme konusunda zorluk çeker. Herkesten farklı bir düşünce yapısı vardır. Ama kimse onu anlamaz. Zorluk çeker. Öğretmeni, bu konuda yardımcı ve destek olur.

  Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2007

  IMBD Puanı: 8,8

  Türü: Komedi ve Müzikal

  Süresi: 2 saat 44 dakika

  Peekay (2014)

  Konusu: Peekay, uzaydan gelmiştir. Ancak kumandası çalındığı için evine geri dönemez. Kumandasını geri almak için Tanrı’ya dua eder. Ancak o kadar çok Tanrı vardır ki ne yapacağını bilemez. Doğru Tanrı’yı bulmaya çalışır.

  Vizyon Tarihi: 19 Aralık 2014

  IMBD Puanı: 8,1

  Türü: Romantik ve Dram

  Süresi: 2 saat 33 dakika

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir