Anasayfa » Blog » Valorant FPS Drop Sorunu ve Çözümü

Valorant FPS Drop Sorunu ve Çözümü

  Dünyada ve ülkemizde oldukça sevilen FPS türü oyun olan Valorant FPS drop sorunu oyuncuların canını oldukça sıkmaktadır.

  Valorant oyununu donmadan oynayabilmek için oyuncuların iyi bir donanıma sahip olması gerekir. İyi bir donanıma sahip olmayan oyuncular sistemlerini optimize ederek en azından daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilir.

  Valorant FPS değeri nasıl yükseltilir?

  Oyunu daha akıcı oynamak için RAM değerinizi arttırabilirsiniz. 4 GB ram oyun için yeterli olsa da ideal oyun akışını yakalamak için sisteminizi en az 8 GB’ta kadar arttırmalısınız.

  Windows Oyun Modu‘nu etkinleştirmenizi kesinlikle öneririz. Bu mod oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalarınıza daha az kaynak ayırır. Oyuna daha fazla alan açar. Bu şekilde iyi bir FPS değeri elde edebilirsiniz.

  Eğer dizüstü bilgisayar ile oynuyorsanız mutlaka Pil ayarlarından Yüksek Performans modunu tercih edin.

  Hangi ekran kartını kullanıyorsanız o ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin ve her zaman güncel tutun. Ayrıca kullandığınız ekran kartının varsa programını indirebilirsiniz. Bazı ekran kartları özel programlar yayınlayarak ekran kartlarını oyuna göre optimize ederler.

  Volarant.exe dosyasını sağ tıklayın > özellikler > uyumluluk > Tam ekran İyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğini seçip kaydedin. Bu şekilde FPS değeriniz yükselecektir.

  Sisteminizi daima temiz tutun. Kombi gibi çalışan bir kasa ile akıcı oyun oynayamazsınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir