Anasayfa » Blog » WordPress Elementor nedir?

WordPress Elementor nedir?

  Elementor, WordPress scripti için oluşturulmuş bir araçtır.

  Elementor ile WordPress siteleri ve sayfaları oluşturulabilir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri vardır. Ücretli sürüm fiyatları yıllık $50 fiyatıyla başlar. Bu fiyat ajans sürümü için yıllık $999 kadardır. Sürümler farklı özelliklere sahip olsa da temel özellikler tüm sürümlerde mevcuttur.

  Elementor kullanıcılara kodlama bilgisi gerektirmeden site/sayfa oluşturulmasını sağlar. Sürükle-Bırak yöntemi ile kolayca site bölümleri oluşturulabilir.

  Kullanılan temanın çok ötesinde header, footer, iletişim, sayfa bölümleri vs. yapılabilir. Bir diğer avantajı ise çok sayıda taslağı vermesidir. Hazır bir çok şablon kolayca import edilebilir.

  Masaüstü ve mobilde ya da sitenin farklı bölümlerinde farklı header veya footer kullanmak isteyen kullanıcılar Elementor ile kolayca yapabilir. Örneğin bir fotoğrafın sadece masaüstünde gözükmesini, mobilde gözükmemesi isteyenler fotoğrafı seçip ilgili bölümden tek tıkla bunu düzenleyebilir.

  Bir Windows editörü kullanır gibi Ctrl + Z ile yapılan değişiklikler geri alınabilir. Tasarımda karar veremeyen kullanıcılar farklı sürümler hazırlayarak kullandıkları bir önceki sürümü tekrar geri getirebilir.

  Elementor ücretsiz sürüm ile Pro sürümü arasındaki bir fark da sayfalar arası tutarlılıktır. Pro sürümünde bütün sayfalarda daha kolay düzenlemeler yapılabilir. Bu durum Elementor’un ücretsiz sürümü için biraz zahmetlidir.

  Elementor PRO nasıl satın alınır?

  Elementor PRO alabilmek için Elementor’un resmi sayfası olan elementor.com sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca gittigidiyor.com, r10.net, n11.com gibi sayfalarda Elementor PRO hesabı 1 yıllık olarak satın alınabilmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir