Anasayfa » Blog

Blog

Beyaz perde her sene farklı konularda aldığı filmleri ile kapılarını sinemaseverlere açmaktadır. Meraklılarının dört gözle beklediği filmler 2022 yılında beyazperdede yerini almaktadır. 7 OCAK 2022 Paralell Mothers Penolope Cruz’un başrollünü paylaştığı filmin konusu aynı anda doğum yapan iki annenin hayatlarının paralel şekilde ilerlemesini anlatmaktadır. Film… Daha fazlasını oku »2022’de Vizyona Girecek Filmler

2022’de Vizyona Girecek Filmler

  Hint filmleri, dünya çapında izlemektedir. Ülkemizde ise yoğun ilgi görmektedir. Binlerce Hint filmi olmasına rağmen 5 tanesi, büyük beğeni toplamış ve ödüller almıştır. Dangal (2016) Konusu: Olimpiyat atletinin hayatını ve verdiği mücadeleyi konu alır. Bu sporcunun ismi, Geeta Phogat’tır. Babası, güreşçidir. Çocuklarının da bu sporla… Daha fazlasını oku »En İyi 5 Hint Filmi (Bollywood)

  En İyi 5 Hint Filmi (Bollywood)

   Yerin altında bulunan kireç taşları eridikten sonra boşluklar oluşturur ancak bu boşluklar zamanla çöker ve yüzeyde delik meydana getirirler. Bu delikler obruk olarak adlandırılır. Obruklar Nasıl Oluşur? Obrukların meydana gelmesi için bazı tetikleyici unsurların bulunması gerekmektedir. Bunlar arasından en önemlisi karbondioksittir. Yer altında bulunan sular… Daha fazlasını oku »Obruk nedir? Neden olur?

   Obruk nedir? Neden olur?

    MX Linux, Debian temelli bir Linux işletim sistemi dağıtımıdır. Xfce ve KDE masaüstü ortamlarında kullanılır. ABD ve Yunanistan işbirliği ile geliştirilmiştir. MX Linux düşük ve yüksek donanımlı bilgisayarlarda kullanılabilir. Kullanıcı dostu, Windows’u andıran arayüze sahiptir. Bilgisayar donanımlarını kolay tanımaktadır. Hızlı ve stabildir. MX Linux sisteminde… Daha fazlasını oku »MX Linux nedir? Farklılıkları nelerdir?

    MX Linux nedir? Farklılıkları nelerdir?

     Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde faaliyet gösteren Beşkavak Elektrik, kaliteli ve müşteri ihtiyaçlarına uygun elektrik ürünleri satışı yapmaktadır. Beşkavak Elektrik, Büyükbeşkavak, Yeniceoba, Kütükuşağı, Çöl, Kandil, Kelhasan mahallelerinin yanı sıra Konya hatta Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Ağustos 2021 yılında sektöre atılan Beşkavak Elektrik’te eviniz, işyerleriniz, çiftliklerinizin elektrik… Daha fazlasını oku »Cihanbeyli: Beşkavak Elektrik

     Cihanbeyli: Beşkavak Elektrik

      Sızma testi; veri tutan, sunan bilişim sistemlerinin güvenilirliğini test etmek için yapılan simülasyondur. Bilgisayar korsanları, verileri çalmak, bunları dağıtmak için veya satmak için sistemlere izinsiz girerek bunlara saldırır. Şirketlerin kendi verilerini veya kullanıcılarının verilerini koruması gerekmektedir. Bu saldırılar için açık vermeleri gerekir. Bu açıkları kapatmak… Daha fazlasını oku »Sızma testi nedir?

      Sızma testi nedir?